sobota, 28. november 2015

Živčnost, vitalno življenje

Živčnost lahko zagotavlja vitalno življenje , če se človek zaveda negativnih posledic. Vsakemu človeku živčnost zagotavlja številne negativne življenjske kakovosti . Življenjske kakovosti so številne lastnosti, ki jih človeški organizem ima z namenom optimalnega delovanja. Velikokrat je težava v tem, da živčnost deluje negativno na osebo v večini primerov v času aktivnega delovanja. S staranjem se živčnost okrepi na področju negativnih lastnosti, ki so prisotna v obdobju človekovega aktivnega delovanja.



 Kar pomeni, da deluje še bolj negativno, kot je v mladosti. S tem pa lahko nastanejo številne težave. V mladost živčnost lahko uravnavamo na zadovoljivo raven, kar pomeni, da se človek med drugim ne zaveda, kako pomembna je ta lastnost. Ko se pojavijo težave, to zavedanje pripomore k hitrejši odpravi težav. Zato je krepitev zelo pomembna aktivnost, ki mora potekati celo življenje. S tem bo živčnost v meji znosnosti zagotavljala boljše pogoje življenja. Največkrat se težave pojavijo zaradi ne zavedanja. Ker organizem deluje dobro, se človek ne zaveda, da praktično deluje slabše, kot bi lahko . Preprosto zato, ker se je z udobjem življenja preslepil. Ter ne pozna občutka boljšega delovanja organizma. Tak občutek je pozna vsem, ki se vsaj malo ukvarjajo z rekreacijo. Njim je občutek znan, saj so ga občutili na lastni koži. To pomeni, da so občutili razliko med normalnim stanjem ter boljšim stanjem po določenem času intenzivnega izvajanja aktivnosti. Občutki, ki jih take osebe opisujejo, so različni. Predvsem znajo povedati, da se v celoti počutijo bolje. Kar pomeni, da imajo občutek boljšega delovanja organizma, občutek večje sposobnosti, občutek večje aktivnosti ter številne podobne občutke.

Zanimivo pri tem je, da osebe s takšnimi izkušnjami največkrat sploh ni treba motivirati za takšne aktivnosti. v primeru, da iz takšnega ali drugačnega razloga aktivnosti ne morejo izvajati, sami vedo, da se je občutje poslabšalo ter morajo aktivno odpraviti to stanje. Živčnost prinaša možnosti za izboljšanje stanja celotnega organizma.

http://fidimed.si/strokovni_clanki/nemir_in_nespecnost/40/psihicna_napetost_in_nespecnost/

petek, 20. november 2015

Hujšanje, uravnavanje energetske oskrbe

Hujšanje je obratno dejanje kot energijska oskrba organizma. Lahko bi tudi rekli, da je hujšanje logično nadaljevanje energijske oskrbe ali nadzor energije , ki jo vnašamo v organizem. Človeški organizem je sposoben optimalno predelati omejeno količino zaužite hrane. Kar pomeni, da vse kar zaužijemo ne izkoristi optimalno, ampak tudi odlaga v točno določene dele telesa. Samo hujšanje lahko poskrbi, da se te odložene neizkoriščene količine izkoristijo. Tako postane hujšanje del prehranjevanja.



 Dobrodošlo je zato hujšanje, ki je dinamično. To pomeni, da se hujšanje prilagaja trenutnim potrebam. Kar pomeni, da ne velja vsak dan enak proces hranjenja oziroma hujšanja. Ampak se hranjenje oziroma postenje prilagaja trenutnim potrebam. To praktično pomeni, da se v času, ko so potrebe po energiji velike, oskrbimo z ustrezno več energije. Na drugi srani pa se v času, ko so potrebe po energiji manjše, oskrbimo z manj energije. Kot bi bilo sicer potrebno. Velikokrat se zmanjševanje telesne teže povezuje s stradanjem. Vendar temu pri dinamičnem nadzoru in izvajanju prehrane ni tako. V času, ko ne uživamo hrane, ne stradamo v vsakem primeru. Zavedati se je potrebno, da pri določenih procesih prehranjevanja organizem ne more izkoristiti vse, kar s hrano vnesemo. Zato ima na voljo več možnosti. Za človeka najmanj koristna je možnost, da se neizkoriščena predelana hrana odloži na območja, ki lahko v kasnejših starostnih obdobjih negativno vplivajo na človeka in njegovo zdravje. Dinamično prehranjevanje zato po preveliki količine hrane poskrbi za prekinitev vnosa hrane.

S tem pa organizem prepriča, da potrebne količine hrane poišče na mestih, kjer so shranjene iz minulih procesov predelave hrane v energijo oziroma druge koristne snovi. S tem si telo veliko bolj koristi, kot če bi bilo odrekanje hrane konstantno. Največja napaka pri zmanjševanje teže je prav prekinitev dobave potrebne energije. S tem se namesto izkoriščanja odvečnih zalog, lahko začne proces zaščite. Hujšanje velja dobro premisliti.

sreda, 4. november 2015

Skladi, preudarna investicija

Skladi so preudarna investicija . Preudarna investicija so skladi, ker to omogočajo njihove lastnosti. Vsak ima namen svoje premoženje ohranjati. Osebno premoženje v večini primerov ni bilo pridobljeno na enostaven način, zato je ohranjanje vrednosti zaželeno. Seveda pa je ohranjanje vrednosti odvisno od številnih dejavnikov.



Nekaterim je ohranjanje vrednosti zadovoljivo, če se ohranja minimalna vrednost. To praktično pomeni, da je v oddaljeni prihodnosti moč dobiti isto količino blaga. V drugih primerih pa so želje po ohranjanju vrednosti bistveno višje. Nekateri željo, da njihovi prihranki prinašajo dobiček. V ta namen imajo veliko možnosti. Med njimi so tudi skladi. Vsem, ki željo dobro naložbo, ponujajo skladi enkratne možnosti. Predvsem nudijo skladi možnost strokovnega upravljanja. Kar pomeni, da so skladi zaupani strokovnemu kadru, ki ima izkušnje z upravljanjem. Sami takšnih možnosti nimamo, saj je potrebno znanje pridobljeno skozi dolgoletne izkušnje ter skozi aktualno osvežitev znanja. Področje upravljanja se namreč iz dneva v dan spreminja. Nekatere oblike naložb se ohranjajo, druge naložbe pa svoje mesto prepuščajo boljšim naložba. V veliki večini primerov pa se naložbe spreminjajo s konstantnim zaupanjem v točno določeno obliko. Tako imamo del populacije, ki konstantno zaupa v točno določeno obliko. Druge alternative jih ne zanimajo. Pri zaupanju v točno obliko se kažejo številne lastnosti. Zaupanje je zelo pomembna lastnost. Nekateri tako zaupajo predvsem v naložbe, ki jih poznajo ter jim prinašajo zaupanje iz preteklosti. Tem ljudem je praktično nemogoče predlagati kakšno drugo naložbo, saj vanjo preprosto ne zaupajo.

Med naložbeniki so seveda tudi osebe z drugačnim mnenjem. Številni menijo, da je potrebno zaupati raznim novostim na trgu. Tako lahko z njimi sploh pridobimo izkušnje, ki bodo koristile tako naložbenikom, kot tudi morebitnim drugim zainteresiranim. Izkušnje so raznovrstne, zelo pomembno je pri zaupanju tudi zaupanje v same finančne ustanove. Skladi omogočajo, da naložba postane dostopna takrat, ko si naložbenik to želi.

http://www.alta.si/Vzajemni_skladi