Elektronsko računovodstvo dandanes čedalje bolj izpodriva tradicionalno računovodstvo. Omogoča hitrejši in enostavnejši pretok informacij, hkrati pa zagotavlja manjše stroške poslovanja, hitrejši odzivni čas in zmanjša možnost napak. Pojavlja pa se vprašanje glede varnosti elektronskega računovodstva.
Ker gre za občutljive podatke, ki lahko podjetju ob zlorabi povzročijo veliko škode, računovodski servisi pri spletnem poslovanju uporabljajo različne varnostne mehanizme. Za varnost elektronskega računovodstva skrbijo šifre in požarni zidovi.
Seveda ne smemo pozabiti na gesla, ki služijo za vstop v e-računovodstvo. Dejstvo je, da lahko za varnost veliko stori uporabnik sam: večina ljudi ne uporablja dovolj varnih gesel. Uporabljajo enostavna gesla, ki si jih sami najlažje zapomnijo, pri tem pa pozabljajo, da je enostavna gesla lahko uganiti in potemtakem ne nudijo nobene zaščite. Priporočjiva je uporaba dolgih gesel, sestavljenih iz številk in črk, pri čemer naj geslo nima posebnega pomena.
Strežniki, ki hranijo podatke, so zavarovani tudi pred škodo, ki bi jo utegnile povzročiti naravne nesreče, napake v programih, napake uporabnikov, porušitev sistema in podobno. Računovodski servisi namreč skrbijo za redno arhiviranje oziroma za izdelavo varnostnih kopij, prav z namenom ohraniti podatke in informacije v omenjenih primerih.
sreda, 6. junij 2012
Naročite se na:
Objavi komentarje (Atom)
Ni komentarjev:
Objavite komentar